Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Dołącz do nas i zarejestruj się już teraz.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Ruszyła V edycja programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo"!  (Przeczytany 3911 razy)
ProgramEdu
Przedszkolak
*

Reputacja 0
Wiadomości: 12


Zobacz profil
« : Wrzesień 17, 2014, 16:00:33 »

15 września rozpoczęła się V edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” marki WINIARY we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Patronem honorowym programu został Rzecznik Praw Dziecka, a patronatami objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych, Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Fundacja Klubu Szefów Kuchni.

Program  „Żyj smacznie i zdrowo” skierowany jest do uczniów i nauczycieli gimnazjów w całej Polsce. Jego misją jest przekazanie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania, zachęcenie ich do podejmowania pierwszych prób gotowania oraz do wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków. W ramach akcji podejmowane będą również ważne społecznie tematy marnowania żywności, niedożywienia, a także zmniejszania ilości odpadów, zużycia energii i wody.

Nauczyciele mogą zgłaszać się do programu poprzez stronę internetową. W tej edycji jedna szkoła może zamówić jeden zestaw edukacyjny, który zawiera niezbędną liczbę materiałów (książeczki kulinarne, plakaty, ankiety itd.), aby przeprowadzić zajęcia w trzech klasach.
 Po dokonaniu zgłoszenia klasy nauczyciel otrzyma bezpłatnie zestaw dydaktyczny, w którego skład wchodzą:     
   14 gotowych scenariuszy lekcyjnych na temat zdrowego odżywiania, ekologii oraz niemarnowania żywności,
   CD z materiałami edukacyjnymi,
   16 plakatów i 109 planszy edukacyjnych,
   3 filmy edukacyjne,
   książeczki kulinarne dla każdego ucznia zawierające przepisy na smaczne i proste dania dla gimnazjalistów.

Materiały edukacyjne powstały we współpracy z metodykami, dzięki czemu są zgodne z gimnazjalnym programem nauczania i stanowią doskonałe uzupełnienie wiadomości z innych przedmiotów, np. biologii czy chemii.

Zestaw dydaktyczny można zamówić pod linkiem: https://www.winiary.pl/zyjsmacznieizdrowo/Dla-nauczycieli-formularzzamowienia.aspx?utm_source=forszkolne&utm_medium=forum&utm_campaign=wrzesien

Po przeprowadzeniu lekcji w oparciu o materiały edukacyjne dostarczone przez organizatora, nauczyciele wraz ze swoimi klasami mogą wziąć udział w konkursie w kategorii Wydarzenie Społeczne nawiązujące do celów programu. Nagrodą główną jest Klasa multimedialna – zestaw składający się z: tablicy multimedialnej, rzutnika, komputera, 30 tabletów oraz wycieczka do Warszawy dla zwycięskiej klasy połączona z warsztatami kulinarnymi. 29 kolejnych zwycięskich klas otrzyma dla swoich szkół nowoczesne tablice multimedialne, a kolejne 30 – laptopy. Szkoły, które wygrają Klasę multimedialną oraz tablice multimedialne, zostaną odwiedzone przez przedstawicieli programu „Żyj smacznie i zdrowo”, którzy wręczą uroczyście nagrody oraz przeprowadzą zajęcia dla uczniów.

W IV edycji programu wzięło udział ponad 38% szkół gimnazjalnych w Polsce. Ponad 3 900 nauczycieli wyedukowało w dziedzinie zdrowego odżywiania ponad 126 000 uczniów z 4 500 klas. Mamy nadzieję, że nadchodząca edycja zakończy się jeszcze większym sukcesem!
Zapisane
Forum edukacyjne, pomoc w nauce, zadania, przyjaciele
« : Wrzesień 17, 2014, 16:00:33 »
 Zapisane
rory17
Profesor
********

Reputacja 1
Wiadomości: 583


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 24, 2014, 15:27:47 »

Każda szkoła może się zgłosić?
Zapisane
hooligans
Doktor
*******

Reputacja 2
Wiadomości: 309


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Październik 09, 2014, 15:32:36 »

Z tego, co wiem, to każda i wiem, że warto:)
Zapisane
Forum edukacyjne, pomoc w nauce, zadania, przyjaciele
   
 Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  


Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

Hayat Theme - Sefa