Forum edukacyjne, pomoc w nauce, zadania, przyjaciele

Kategoria ogólna => O wszystkim => Wątek zaczęty przez: zeszyt6 Czerwiec 04, 2017, 01:08:03Tytuł: ogród
Wiadomość wysłana przez: zeszyt6 Czerwiec 04, 2017, 01:08:03
Jak dbacie o trawnik po zimie? Dobrą opcją jest używanie glebogryzarki przed i po zimie, żeby odpowiednio napowietrzyć trawnik. Zastanawiam się tylko, czy warto z tego powodu kupić glebogryzarkę. Przejrzałam kilka dostępnych modeli https://obi.pl/maszyny-ogrodnicze/glebogryzarki/c/1402 (https://obi.pl/maszyny-ogrodnicze/glebogryzarki/c/1402) i nie jest to najtańszy wydatek.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: ogrodowaa Czerwiec 07, 2017, 12:46:20
Ja nie dam jakoś w trakcie zimy specjalnie o trawnik. Zawsze można dosiać trochę trawy na wiosnę. Teraz postawiłam na dekoracje ogrodowe (https://www.litexgarden.pl/dekoracje-ogrodowe). Chcę, żeby się pojawiły stylowe donice.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: dryf Czerwiec 22, 2017, 16:08:47
Twój trawnik świadczy o tobie. To pierwsza rzecz która się rzuca w oczy w ogrodzie. Długo miałem trawę dziko rosnącą posianą przez Bóg wie kogo i Bóg wie kiedy. W końcu postanowiłem to zmienić. Nie sądziłem, że krakowskie zakładanie trawników z firmą lukas-garden.pl (http://lukas-garden.pl/zak%C5%82adanie-trawnikow-trawniki.html) jest aż tak pracochłonne, ale wszystko skończyło się dobrze i mam ładniejszą trawę niż na stadionie narodowym, bo tam jest sztuczna.  ;D         


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: paulla Lipiec 02, 2017, 12:26:43
W ogrodzie musi być dużo drzew. Co jednak kiedy wymagają one specjalistycznej pielęgnacji? Wszystkie narzędzia kupicie na stronie https://www.treeup.pl/range/pielegnacja-drzew/ (https://www.treeup.pl/range/pielegnacja-drzew/). Warto jednak zlecić takie zadanie profesjonalistom.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: halinacicha Lipiec 14, 2017, 19:22:16
Co roku staram się zrobić kompostownik, który potem na wiosnę, po przekopaniu ziemi rozsypuję. O wiele lepiej wszystko rośnie a ja mam pewność, że nie stosuję niczego chemicznego pod moje warzywa.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: tomsor Wrzesień 28, 2017, 23:44:41
Kochani, a jak radzicie sobie z gałęziami i roślinami, które jesienią wysychają? Wyrzucacie je czy wykorzystujecie na kompost. Bo ostatnio widziałam rozdrabniacze w castoramie https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/maszyny-ogrodnicze/pilarki-rozdrabniacze-i-luparki/rozdrabniacze.html i zastanawiam się nad zakupem. Trochę szkoda wyrzucać do śmietnika martwą roślinność jeśli można ją ponownie wykorzystać. jak sądzicie?


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: Viktoria Styczeń 03, 2018, 19:18:19
Hejka kochani, jestem właśnie po budowie i mam normalnie meksyk na ogrodzie. Szukałam inspiracji na internecie i przypadkiem trafiłam na firmę zajmującą się projektowaniem ogrodów oraz oczek wodnych - http://trawarica.pl . Czy może ktoś z Was już korzystał z ich usług? Firma na pierwszy rzut oka wydaje się profesjonalna i rzetelna.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: anGeLikaa Styczeń 03, 2018, 19:36:14
a czy taki sprzęt jest faktycznie taki dobry?


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: lobo Luty 09, 2018, 09:58:07
Ja nie dam jakoś w trakcie zimy specjalnie o trawnik.

W trakcie zimy nie ale na wiosnę na pewno warto zrobić nawożenie trawnika. Nawóz możesz wybrać z tej listy: http://www.grasslandfarms.pl/produkt/nawozy-do-trawy/ (http://www.grasslandfarms.pl/produkt/nawozy-do-trawy/)


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: Dagmaraaa Luty 15, 2018, 19:08:18
Jeśli chodzi o ogród to ja mam straszny problem z kretami. Możecie coś doradzić w tym temacie ? Ja osobiście słyszałam, że siatka na krety (https://euroogrod.com.pl/pol_m_Agrotkaniny-siatki-i-folie_Siatki-_Siatka-na-krety-11092.html) to bardzo nowoczesne rozwiązanie, cieszące się z roku na rok coraz większa popularnością. Podobno pomaga też w rozwoju roślin, co jest dodatkowym plusem. A produkowane są z takiego materiału, dzięki któremu są trwałe i wytrzymałe.Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: sasiadkaspod4 Luty 16, 2018, 21:38:31
Szczerze mówiąc to ja wolę sobie firmę ogrodniczą zamówić niż sama się w tym babrać


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: nemk Luty 19, 2018, 19:42:40
Niestety, ale po zimie zawsze trawa jest w złym stanie. Trzeba na nowo o nią zadbać by na wiosnę wyglądała dobrze.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: kasandrax Luty 23, 2018, 22:01:13
Ja uwielbiam swój ogród i mam nadzieję, że zawsze będzie mnie tak uspakajał jak do tej pory. Myślę tez czy dobrą opcją nie byłoby  łóżko ogrodowe (http://ksiegamebli.pl/lozko-ogrodowe-alisia.html). Od dłuższego czasu o nim myślę i w sumie nie wiem co robić. Może mi doradzicie? Warto czy nie?


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: oswetlonko Luty 23, 2018, 23:27:12
Ja też kocham swój ogród :)


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: kokosanka Luty 26, 2018, 11:28:34
Trawnik to jedno, a co z innymi roślinami? Warto o wszystkim pomyśleć i zaopatrzyć się w agrowłókninę. Na stronie http://geocover.pl/ (http://geocover.pl/) znajdziecie bardzo duży wybór różnych rodzajów agrowłóknin. Wykorzystuje się je zarówno w przydomowych ogrodach, jak i na dużych plantacjach, w szklarniach czy parkach i skwerach.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: kujon57 Marzec 02, 2018, 09:30:32
Ja mam dość duży ogród. Sporo kwiatów i drzewek owocowych. Mniej grządek z warzywami. Ale właśnie te grządki upodobały sobie krety. Walka z nimi jest walka z wiatrakami. Szukając rozwiązania trafiłem na siatka na krety (https://euroogrod.com.pl/pol_m_Agrotkaniny-siatki-i-folie_Agrowloknina-11088.html)     Czy ktoś z was już korzystał z takiego rozwiązania? Moze macie jakieś konkretne rady?


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: kometka Marzec 12, 2018, 11:00:23
Ja oprócz drzewek owocowych i ozdobnych, chyba założę w tym roku również mały ogródek owocowy :) Jakieś borówki, maliny, może truskawki :) Ceny na http://sklep.jagodowipasjonaci.pl/ kuszą i aż głupio nie spróbować, szczególnie, że kocham czerwone owoce :)


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: monika.kwiecien Marzec 12, 2018, 14:47:16
nie mam trawnika


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: Marianol Marzec 26, 2018, 14:39:16
Naprawdę nie masz trawnika ? Trochę mnie zaskoczyłaś tym... :D Ale wiesz co, spokojnie, nie przejmuj się tym. Na pewno masz po prostu piękny ogród, w którym nie ma nadmiaru trawy, a tam przecież też możesz sobie fajnie wypocząć. Tylko musisz się najpierw zaopatrzyć w najwyższej jakości meble ogrodowe, ja na przykład nie wyobrażam sobie, żebyś nie miała w swoim ogrodzie żadnego porządnego parasola ogrodowego. Najlepiej po prostu wejdź sobie na stronę https://dominova.com.pl/umbrosa-parasole i sobie takowy spraw :)


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: Andrzej1 Marzec 28, 2018, 00:08:48
Każdy powinien dbać odpowiednio o ogród, którym gospodaruje. W dzisiejszych czasach ciężko już sobie poradzić bez takich akcesoriów jak pilarki z http://sklepmaro.pl/oferta/category/120-pilarki-spalinowe-stihl.html Sam nie wyobrażam sobie utrzymywania roślinności w należytym porządku bez takich sprzętów.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: biała Marzec 30, 2018, 08:21:23
słuchajcie a słyszeliście o nawozach Orcal ? Szukam od dłuższego czasu jakiś dobrej jakości pełnowartościowych nawozów a te wydają się być o tyle ciekawe ze względu na to jak powstają. A jednym z ich głownych składników są osady, które pochodzą z... oczyszczalni ścieków :) Tu mozna poczytać więcej na ten temat https://evergreensolutions.pl/orcal-technologia-przetwarzania-osadow-z-oczyszczalni-sciekow-na-poszukiwany-produkt-do-sprzedazy/ (https://evergreensolutions.pl/orcal-technologia-przetwarzania-osadow-z-oczyszczalni-sciekow-na-poszukiwany-produkt-do-sprzedazy/). Co sądzicie ?


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: itowiec Kwiecień 04, 2018, 10:18:11
Dbając o trawnik należy się najpierw upewnić, że mamy jak to robić. Dobrą opcją do tego jest zdecydowanie korzystanie z własnego źródła wody. Wtedy przydadzą się pompy i hydrofory (https://www.ceneo.pl/Pompy_i_hydrofory). No i jakby nie patrzeć, w dłuższym rozrachunku okaże się to dużo tańszym rozwiązaniem.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: lobo Sierpień 20, 2018, 09:16:49
Gdyby ktoś z Was szukał dobrego i w miarę taniego materiału na zrobienie w ogrodzie np podjazdu to możecie poczytać sobie o takiej eko kratce: http://sklep.geoproduct.pl/pl/c/Eko-kratka/59 (http://sklep.geoproduct.pl/pl/c/Eko-kratka/59) Tego rodzaju materiał daje też ciekawe możliwości wkomponowania go w koncepcję ogrodu.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: AmelkaSt Sierpień 21, 2018, 22:16:10
O ogród dbam sama i nie jest to wcale takie trudne. Po zimie zawsze wygrabię pozostałości, które zostaną, sadzę nową trawę. Ważne aby na początku po niej nie deptać. Poprzegradzałam trawniki od ścieżek po których się chodzi palisadami. Joniec ma ciekawe wzory, tam kupowałam. Różne wysokości ładnie się komponują z resztą ogrodu.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: angeloPL Sierpień 21, 2018, 23:09:38
Ja tam nie lubię grzebać w ogrodzie...


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: ewelka7939 Sierpień 23, 2018, 14:02:16
Ogrody mogą wprawić w osłupienie, jeśli rośliny znajdujące się w nim są zdrowe i piękne. Można zapewnić roślinom zdrowie i ładny wygląd stosując odpowiednie preparaty. Na stronie: https://www.syngenta.pl/srodki-ochrony-roslin można znaleźć przeróżne środki ochrony roślin, dzięki którym na pewno uda nam się stworzyć bajkowy ogród.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: Greysowa Sierpień 27, 2018, 16:51:59
I jak tam wasze ogrody? Bo ja na jesien planuje sporo prac, szczególnie jeżeli chodzi o wycinkę starych drzew. Też planuje jakieś zakupy w https://gardenowo.pl jeżeli chodzi o meble ogrodowe. Mam spory garaż więc nawet spokojnie mogą tam przezimować, a może na jakieś jesienne promocje trafie ;)


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: Ajlar Październik 17, 2018, 14:42:47
no ja już w zasadzie powoli szykuję się do jesiennych porządków. Szkoda trochę, że sezon odpoczynku w ogrodzie dobiegł już praktycznie końca.
W tym roku juz nie ale na wiosne planuję posadzić kilka krzewów róż. Znalazłam ładne odmiany róż w sklepie https://www.floribunda.pl/roze-dunskie-poulsena-cat-53.html . Zastanawiam się tylko nad kolorem  :) . Chyba czerwone są najładniejsze, jak sądzicie?


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: korez Listopad 28, 2018, 19:07:08
Takie sprzęty można kupić mając spory kawałek podwórka. A tak, przy niewielkim podwórku chyba nie jest to opłacalne.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: RyCHU721 Listopad 28, 2018, 23:19:22
też bym chciała mieć ogród


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: jolene_ Listopad 29, 2018, 10:54:42
Takie sprzęty można kupić mając spory kawałek podwórka. A tak, przy niewielkim podwórku chyba nie jest to opłacalne.

Też mi się tak zdaje ;) może to i jest dobre rozwiązanie, ale przy malutkiej działeczce, takiej jak ja np mam, to się nie opłaca tego kupować :)


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: Dzennika5 Styczeń 21, 2019, 17:17:38
Każdy wiadomo musi dopasować narzędzia i akcesoria ogrodowe do rozmiarów swojego ogrodu. Ja to mam sporą działkę więc porządna kosiarka, a nawet i podkaszarka to podstawa. Również warto zajrzeć na stronkę https://gardenowo.pl po kilka ciekawych pomysłów na urządzenie ogrodu. Proponują tam bardzo duży wybór przeróżnych rzeczy do ogrodu i nie tylko.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: Błogo Luty 11, 2019, 10:56:45
Takie sprzęty można kupić mając spory kawałek podwórka. A tak, przy niewielkim podwórku chyba nie jest to opłacalne.

Też mi się tak zdaje ;) może to i jest dobre rozwiązanie, ale przy malutkiej działeczce, takiej jak ja np mam, to się nie opłaca tego kupować :)

Wtedy przydaje się malutka kosiarka, z dużymi kołami i zwrotna. No i najlepiej z koszem, a nie rozrzucać trawę po całym ogródku. Ja myślę o Sterwins Kosiarki do trawy (https://www.ceneo.pl/Kosiarki_do_trawy/p:Sterwins.htm), wyglądają solidnie i jednocześnie nie są kosiarkowymi olbrzymami. Polecacie którąś z nich?