Forum edukacyjne, pomoc w nauce, zadania, przyjaciele

Kategoria ogólna => O wszystkim => Wątek zaczęty przez: zeszyt6 Czerwiec 04, 2017, 01:08:03Tytuł: ogród
Wiadomość wysłana przez: zeszyt6 Czerwiec 04, 2017, 01:08:03
Jak dbacie o trawnik po zimie? Dobrą opcją jest używanie glebogryzarki przed i po zimie, żeby odpowiednio napowietrzyć trawnik. Zastanawiam się tylko, czy warto z tego powodu kupić glebogryzarkę. Przejrzałam kilka dostępnych modeli https://obi.pl/maszyny-ogrodnicze/glebogryzarki/c/1402 (https://obi.pl/maszyny-ogrodnicze/glebogryzarki/c/1402) i nie jest to najtańszy wydatek.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: ogrodowaa Czerwiec 07, 2017, 12:46:20
Ja nie dam jakoś w trakcie zimy specjalnie o trawnik. Zawsze można dosiać trochę trawy na wiosnę. Teraz postawiłam na dekoracje ogrodowe (https://www.litexgarden.pl/dekoracje-ogrodowe). Chcę, żeby się pojawiły stylowe donice.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: dryf Czerwiec 22, 2017, 16:08:47
Twój trawnik świadczy o tobie. To pierwsza rzecz która się rzuca w oczy w ogrodzie. Długo miałem trawę dziko rosnącą posianą przez Bóg wie kogo i Bóg wie kiedy. W końcu postanowiłem to zmienić. Nie sądziłem, że krakowskie zakładanie trawników z firmą lukas-garden.pl (http://lukas-garden.pl/zak%C5%82adanie-trawnikow-trawniki.html) jest aż tak pracochłonne, ale wszystko skończyło się dobrze i mam ładniejszą trawę niż na stadionie narodowym, bo tam jest sztuczna.  ;D         


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: paulla Lipiec 02, 2017, 12:26:43
W ogrodzie musi być dużo drzew. Co jednak kiedy wymagają one specjalistycznej pielęgnacji? Wszystkie narzędzia kupicie na stronie https://www.treeup.pl/range/pielegnacja-drzew/ (https://www.treeup.pl/range/pielegnacja-drzew/). Warto jednak zlecić takie zadanie profesjonalistom.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: halinacicha Lipiec 14, 2017, 19:22:16
Co roku staram się zrobić kompostownik, który potem na wiosnę, po przekopaniu ziemi rozsypuję. O wiele lepiej wszystko rośnie a ja mam pewność, że nie stosuję niczego chemicznego pod moje warzywa.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: tomsor Wrzesień 28, 2017, 23:44:41
Kochani, a jak radzicie sobie z gałęziami i roślinami, które jesienią wysychają? Wyrzucacie je czy wykorzystujecie na kompost. Bo ostatnio widziałam rozdrabniacze w castoramie https://www.castorama.pl/produkty/ogrod/maszyny-ogrodnicze/pilarki-rozdrabniacze-i-luparki/rozdrabniacze.html i zastanawiam się nad zakupem. Trochę szkoda wyrzucać do śmietnika martwą roślinność jeśli można ją ponownie wykorzystać. jak sądzicie?


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: Viktoria Styczeń 03, 2018, 19:18:19
Hejka kochani, jestem właśnie po budowie i mam normalnie meksyk na ogrodzie. Szukałam inspiracji na internecie i przypadkiem trafiłam na firmę zajmującą się projektowaniem ogrodów oraz oczek wodnych - http://trawarica.pl . Czy może ktoś z Was już korzystał z ich usług? Firma na pierwszy rzut oka wydaje się profesjonalna i rzetelna.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: anGeLikaa Styczeń 03, 2018, 19:36:14
a czy taki sprzęt jest faktycznie taki dobry?


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: lobo Luty 09, 2018, 09:58:07
Ja nie dam jakoś w trakcie zimy specjalnie o trawnik.

W trakcie zimy nie ale na wiosnę na pewno warto zrobić nawożenie trawnika. Nawóz możesz wybrać z tej listy: http://www.grasslandfarms.pl/produkt/nawozy-do-trawy/ (http://www.grasslandfarms.pl/produkt/nawozy-do-trawy/)


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: Dagmaraaa Luty 15, 2018, 19:08:18
Jeśli chodzi o ogród to ja mam straszny problem z kretami. Możecie coś doradzić w tym temacie ? Ja osobiście słyszałam, że siatka na krety (https://euroogrod.com.pl/pol_m_Agrotkaniny-siatki-i-folie_Siatki-_Siatka-na-krety-11092.html) to bardzo nowoczesne rozwiązanie, cieszące się z roku na rok coraz większa popularnością. Podobno pomaga też w rozwoju roślin, co jest dodatkowym plusem. A produkowane są z takiego materiału, dzięki któremu są trwałe i wytrzymałe.Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: sasiadkaspod4 Luty 16, 2018, 21:38:31
Szczerze mówiąc to ja wolę sobie firmę ogrodniczą zamówić niż sama się w tym babrać


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: nemk Luty 19, 2018, 19:42:40
Niestety, ale po zimie zawsze trawa jest w złym stanie. Trzeba na nowo o nią zadbać by na wiosnę wyglądała dobrze.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: kasandrax Luty 23, 2018, 22:01:13
Ja uwielbiam swój ogród i mam nadzieję, że zawsze będzie mnie tak uspakajał jak do tej pory. Myślę tez czy dobrą opcją nie byłoby  łóżko ogrodowe (http://ksiegamebli.pl/lozko-ogrodowe-alisia.html). Od dłuższego czasu o nim myślę i w sumie nie wiem co robić. Może mi doradzicie? Warto czy nie?


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: oswetlonko Luty 23, 2018, 23:27:12
Ja też kocham swój ogród :)


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: kokosanka Luty 26, 2018, 11:28:34
Trawnik to jedno, a co z innymi roślinami? Warto o wszystkim pomyśleć i zaopatrzyć się w agrowłókninę. Na stronie http://geocover.pl/ (http://geocover.pl/) znajdziecie bardzo duży wybór różnych rodzajów agrowłóknin. Wykorzystuje się je zarówno w przydomowych ogrodach, jak i na dużych plantacjach, w szklarniach czy parkach i skwerach.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: kujon57 Marzec 02, 2018, 09:30:32
Ja mam dość duży ogród. Sporo kwiatów i drzewek owocowych. Mniej grządek z warzywami. Ale właśnie te grządki upodobały sobie krety. Walka z nimi jest walka z wiatrakami. Szukając rozwiązania trafiłem na siatka na krety (https://euroogrod.com.pl/pol_m_Agrotkaniny-siatki-i-folie_Agrowloknina-11088.html)     Czy ktoś z was już korzystał z takiego rozwiązania? Moze macie jakieś konkretne rady?


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: kometka Marzec 12, 2018, 11:00:23
Ja oprócz drzewek owocowych i ozdobnych, chyba założę w tym roku również mały ogródek owocowy :) Jakieś borówki, maliny, może truskawki :) Ceny na http://sklep.jagodowipasjonaci.pl/ kuszą i aż głupio nie spróbować, szczególnie, że kocham czerwone owoce :)


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: monika.kwiecien Marzec 12, 2018, 14:47:16
nie mam trawnika


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: Marianol Marzec 26, 2018, 14:39:16
Naprawdę nie masz trawnika ? Trochę mnie zaskoczyłaś tym... :D Ale wiesz co, spokojnie, nie przejmuj się tym. Na pewno masz po prostu piękny ogród, w którym nie ma nadmiaru trawy, a tam przecież też możesz sobie fajnie wypocząć. Tylko musisz się najpierw zaopatrzyć w najwyższej jakości meble ogrodowe, ja na przykład nie wyobrażam sobie, żebyś nie miała w swoim ogrodzie żadnego porządnego parasola ogrodowego. Najlepiej po prostu wejdź sobie na stronę https://dominova.com.pl/umbrosa-parasole i sobie takowy spraw :)


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: Andrzej1 Marzec 28, 2018, 00:08:48
Każdy powinien dbać odpowiednio o ogród, którym gospodaruje. W dzisiejszych czasach ciężko już sobie poradzić bez takich akcesoriów jak pilarki z http://sklepmaro.pl/oferta/category/120-pilarki-spalinowe-stihl.html Sam nie wyobrażam sobie utrzymywania roślinności w należytym porządku bez takich sprzętów.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: biała Marzec 30, 2018, 08:21:23
słuchajcie a słyszeliście o nawozach Orcal ? Szukam od dłuższego czasu jakiś dobrej jakości pełnowartościowych nawozów a te wydają się być o tyle ciekawe ze względu na to jak powstają. A jednym z ich głownych składników są osady, które pochodzą z... oczyszczalni ścieków :) Tu mozna poczytać więcej na ten temat https://evergreensolutions.pl/orcal-technologia-przetwarzania-osadow-z-oczyszczalni-sciekow-na-poszukiwany-produkt-do-sprzedazy/ (https://evergreensolutions.pl/orcal-technologia-przetwarzania-osadow-z-oczyszczalni-sciekow-na-poszukiwany-produkt-do-sprzedazy/). Co sądzicie ?


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: itowiec Kwiecień 04, 2018, 10:18:11
Dbając o trawnik należy się najpierw upewnić, że mamy jak to robić. Dobrą opcją do tego jest zdecydowanie korzystanie z własnego źródła wody. Wtedy przydadzą się pompy i hydrofory (https://www.ceneo.pl/Pompy_i_hydrofory). No i jakby nie patrzeć, w dłuższym rozrachunku okaże się to dużo tańszym rozwiązaniem.


Tytuł: Odp: ogród
Wiadomość wysłana przez: lobo Sierpień 20, 2018, 09:16:49
Gdyby ktoś z Was szukał dobrego i w miarę taniego materiału na zrobienie w ogrodzie np podjazdu to możecie poczytać sobie o takiej eko kratce: http://sklep.geoproduct.pl/pl/c/Eko-kratka/59 (http://sklep.geoproduct.pl/pl/c/Eko-kratka/59) Tego rodzaju materiał daje też ciekawe możliwości wkomponowania go w koncepcję ogrodu.