Forum edukacyjne, pomoc w nauce, zadania, przyjaciele

Języki obce => Języki obce ogólnie => Wątek zaczęty przez: nikoola Listopad 15, 2016, 10:10:01Tytuł: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: nikoola Listopad 15, 2016, 10:10:01
Czesc! Jakich języków można uczyć się w liceum? U mojej siostry był tylko angielski i francuski albo niemiecki do wyboru. A czy są zwykłe licea ( w sensie nie ściśle językowe) w których byłby jakiś większy wybór? Chcę iśc na bio-chem ale oprócz tego bardzo bym się chciała uczyć jakiegoś egzotycznego języka i zastanawiam się czy moge mieć taką możliwość w szkole czy koniecznie musze się zapisac do osobnej szkoły językowej?


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: iiiplo Listopad 22, 2016, 11:00:07
Najczęściej tak zwanym pierwszym językiem, czyli nauczanym w większym wymiarze godzin jest angielski. W dzisiejszych czasach znajomość tego języka jest niezbędna, jeżeli zależy nam na zdobyciu dobrej pracy. Szkoły wychodzą naprzeciw tym wymaganiom i starają się zapewnić uczniom odpowiedni poziom opanowania angielskiego. Jeżeli chodzi o drugi język, wszystko zależy od konkretnej placówki. Z pewnością są i takie, które oferują naukę bardziej “egzotycznych” języków. W Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym nr 3 w Krakowie mamy dość szeroką gamę wyboru: włoski, hiszpański, francuski, niemiecki, a także łaciński i japoński. Dodatkową zaletą jest u nas otwieranie grup bez względu na liczbę chętnych. Nawet gdyby tylko jeden z naszych uczniów wyraził chęć nauki na przykład hiszpańskiego, będzie miał taką możliwość.


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: Ludwiq87 Listopad 26, 2016, 16:23:13
Ja w liceum miałem od początku angielski i niemiecki. Nauka tego drugiego zupełnie mi nie szła.


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: gersoon Luty 09, 2017, 11:49:39
Ja w szkole średniej uczyłem się angielskiego oraz francuskiego, jednak tylko ten pierwszy udało mi się opanować w miarę dobrze. Na szczęście trafiłem na dobrego nauczyciela, bo nie ma co się oszukiwać - bez angielskiego bardzo trudno o dobrą pracę. W niektórych firmach nawet znajomość angielskiego już nie jest wystarczająca i wymagany jest język dodatkowy. Warto korzystać z języków w szkole średniej i uczyć się jak najwięcej, bo później kursy językowe mało nie kosztują :)


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: Magartis Luty 21, 2017, 10:19:45
Jest języki w liceum spoko sprawa ja sie uczyłem w technikum i tez coś tam umiem wiec warto sobie ogarnać takie jezyki obce i chodzić na to systematycznie


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: gaworsylwia Luty 23, 2017, 17:33:05
u mnie języki obce dopiero (niestety) w Liceum, ale bez nich raczej nie można na poważnie myśleć o przyszłości i dobrej pracy :-/


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: Agusiek55 Wrzesień 14, 2017, 10:11:19
Bardzo fajnym sposobem na nauke jezyka angielskiego jest ogladanie filmow  po angielsku, na poczatku z napisami pozniej juz bez. Level wyzej to czytanie ksiazek. jednak trzeba tez wiedziec jak sie za to zabrac http://livro.pl/blog/od-czego-zaczac-czytanie-ksiazek-po-angielsku (http://livro.pl/blog/od-czego-zaczac-czytanie-ksiazek-po-angielsku)


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: zuzka_a Wrzesień 15, 2017, 10:28:19
W liceum ucza raczej tylko popularnych jezykow, w sumie taki rosyjski czy hiszpanski juz trzeba by uznac za egzotyczne. Jesli masz taka pasje to nic nie stoi na przeszkodzie, zebys sama poprobowala sie pouczyc, teraz jest pelno darmowych poradnikow i tutoriali w internecie. Moj kuzyn nauczyl sie sam czytac i pisac po japonsku (ale nie kenji tylko te ich alfabety) korzystajac z tego co znalazl w sieci (nie mowie, ze zna jezyk, ale potrafi duzo odczytac).


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: cocozy Wrzesień 26, 2017, 18:37:12
Przewrotnie napisze, ze zamiast francuskiego lepiej od razu uczyc sie arabskiego... Natomiast rosyjski jest u nas bardziej przydatny, szczegolnie ze coraz wiecej Ukraincow do Polski przyjezdza. W dodatku ten jezyk byl przez ostatnie dekady traktowany raczej po macoszemu i coraz mniej ludzi go zna.


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: monia989 Listopad 13, 2017, 10:28:43
Moim zdaniem pierwszym  językiem obcym zawsze powinien być angielski, a następnej kolejności, to już zależy, kto w czym dobrze się czuje, może być rosyjski, niemiecki, francuski i inne.


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: Wiktor2 Listopad 24, 2017, 21:53:50
Nawet jeżeli wybierzesz w szkole dodatkowo język np. francuski, to nie znaczy, że opanujesz go wystarczająco dobrze. Mój szkolny francuski był niestety kiepski. Dlatego żeby się go nauczyć konieczna była szkoła językowa https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-francuski/ (https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-francuski/). Wysoki poziom nauczania, bezpłatne, dodatkowe zajęcia konwerscyjne, to szansa na nauczenie się języka.


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: kokosanka Listopad 28, 2017, 09:17:42
Z doświadczenia wiem, że nauka języka obcego w szkołach z reguły bardzo kuleje. Jeżeli chcecie naprawdę nauczyć się języka to warto dodatkowo wybrać się na kurs językowy. Bardzo dobrą ofertę na angielski ma http://personaltutor.edu.pl/ (http://personaltutor.edu.pl/). Tam na pewno coś dla siebie wybierzecie.


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: Dronek889 Grudzień 16, 2017, 17:13:24
U mnie w LO pamiętam były dostępne: angielski, niemiecki i francuski ;)


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: adamef341 Grudzień 26, 2017, 11:24:10
 Seksowne dziewczyny z agencji http://www.escorts-ladies-london.co.uk/  to propozycja dla panów, którzy szukają pięknych i atrakcyjnych kobiet w Londynie. Wszystkie dziewczyny są gorące, pełne seksapilu i doskonale wiedzą, jak sprawić przyjemność mężczyźnie. Zadzwoń i umów się na spotkanie od razu.


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: swerty Grudzień 27, 2017, 13:26:15
uczyłem się przez 3 lata w liceum języka i nic kompletnie mi to nie dało


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: paulla Styczeń 03, 2018, 08:50:21
U mnie w liceum to był dramat z poziomem języka. Dlatego zdecydowałam się na lekcje prywatne i był to strzał w dziesiątkę. Mogę Wam polecić świetną szkołę językową z Zielonej Góry: http://klubjezykowy.com/ (http://klubjezykowy.com/). Warto zapoznać się z ich ofertą.


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: kombinatorka Styczeń 05, 2018, 14:14:21
W moim liceum był baardzo mały wybór. Albo angielski był pierwszym i obowiązkowym językiem a drugi był do wyboru niemiecki albo hiszpański. Kiedyś jeszcze był włoski ale było za mało chętnych :(


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: weuan Styczeń 05, 2018, 21:00:52
dzieci w liceum powinny się uczyć przede wszystkim jezyka angielskiego


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: zbigniew221 Lipiec 02, 2018, 10:54:04
Z osiem lat temu sam chodziłem do liceum i w ogóle się nie nauczyłem żadnego języka.Jeśli ktoś chce się nauczyć języka to tylko poprzez korepetytora.


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: meryka Sierpień 27, 2018, 10:59:12
Warto także doskonalić język w domu, po zajęciach. Wtedy znacznie szybciej możemy się go nauczyć. Ogólnie mam duże rozeznanie w podręcznikach i mogę polecić Matura Focus 3 Student's Book (http://www.bookland.com.pl/matura-focus-3-student-s-book) dla maturzystów ;)


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: winegra Sierpień 27, 2018, 23:50:53
Mam podobne doświadczenia - nauka języka w szkole zazwyczaj nie osiąga zbyt wysokiego poziomu. A wina leży po obu stronach.


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: maniap Wrzesień 27, 2018, 14:03:05
Przez cały okres liceum i studiów uczyłam się języka angielskiego i hiszpańskiego.


Tytuł: Odp: Języki obce w liceum
Wiadomość wysłana przez: Kratos1441 Październik 04, 2018, 11:22:55
Ja przez cały okres liceum uczyłem się hiszpańskiego :P Polecam