Forum edukacyjne, pomoc w nauce, zadania, przyjaciele

Języki obce => Język niemiecki => Wątek zaczęty przez: Gaguła Maj 28, 2014, 01:25:57Tytuł: Nauka niemieckiego w małych grupach
Wiadomość wysłana przez: Gaguła Maj 28, 2014, 01:25:57
Tyle teraz nowych teorii na temat nauki języków obcych. Próbowałam wielu, łącznie z nauką przez Internet. Niestety ciągle wracam do pracy w grupie i ew. do fiszek. Praca w grupie dla mnie jest najlepsza, pod warunkiem, że grupa jest mała. Każdy wnosi coś do lekcji, jest interakcja, mobilizacja...


Tytuł: Odp: Nauka niemieckiego w małych grupach
Wiadomość wysłana przez: Olusia Maj 29, 2014, 01:06:04
Też mam podobne odczucia. Mam już za sobą kurs indywidualny i w dużej grupie, różnymi metodami, łącznie z Sita. Potrzebuję dobrego lektora i najlepiej żeby była kilkuosobowa grupa na tym samym co ja poziomie. Byłam niedawno na takim kursie w niemieckiego w Warszawie na Ogrodowej. Bardzo też chwalę sonie lektora, który na każdej lekcji czymś nas umiał zaciekawić. Polecam link do strony: http://ottoschule.pl/kursy-jezyka-niemieckiego/grupowe/dla-mlodziezy-i-egzaminacyjne.html  (http://ottoschule.pl/kursy-jezyka-niemieckiego/grupowe/dla-mlodziezy-i-egzaminacyjne.html)


Tytuł: Odp: Nauka niemieckiego w małych grupach
Wiadomość wysłana przez: tamara Kwiecień 27, 2015, 13:28:33
tylko praca w grupie ma ten minus, że niekoniecznie wszyscy członkowie grupy wyniosą z takich zajęć tyle samo. ja z powodzeniem stosuję inną metodę na naukę tego języka obcego. u mnie sprawdza się nauka niemieckiego mp3 (http://forumnauka.pl/forum-jezyk-niemiecki/nauka-niemieckiego-mp3). pracuję indywidualnie nad tym, czego aktualnie potrzebuję. i u mnie to się sprawdza. ale jeśli chodzi o konwersacje to jednak najlepiej ćwiczyć je właśnie w grupie.


Tytuł: Odp: Nauka niemieckiego w małych grupach
Wiadomość wysłana przez: marlena64 Czerwiec 26, 2015, 13:22:29
Ja też kolejny raz podchodzę do nauki niemieckiego. Do tej pory miałam niemiecki w szkole średniej, a później starałam się sama uczyć, niestety bez większego skutku. Oglądam filmy po niemiecku, używam fiszek, ale większych efektów niestety brak. W przyszłym miesiącu chciałabym zapisać się na kurs niemieckiego, który prowadzony jest po niemiecku od pierwszej lekcji, dokładnie ten - http://www.berlitz.pl/en/programs_for_adults/learn-german-the-berlitz-way.html (http://www.berlitz.pl/en/programs_for_adults/learn-german-the-berlitz-way.html). To według mnie dobry sposób na przypomnienie i utrwalenie języka niemieckiego. Zajęcia prowadzone są w grupach bądź pojedynczo, a także na platformie internetowej. Co o tym myślicie?


Tytuł: Odp: Nauka niemieckiego w małych grupach
Wiadomość wysłana przez: Karolina19 Luty 24, 2016, 13:13:00
Moim zdaniem jeżeli chcemy się nauczyć jakiegoś języka obcego, przede wszystkim musimy być konsekwentni. Bez regularnej nauki możemy zapomnieć o posługiwaniu się chociażby językiem niemiecki płynie w piśmie i mowie. Sama ostatnio rozważam opcję ponownej nauki tego języka Metodą AD http://metodaad.app.sisco.pl/ (http://metodaad.app.sisco.pl/) . Mam stały dostęp do internetu, więc spełniam podstawowy warunek. Kurs mogę rozpocząć od pierwszego dnia każdego miesiąca i trwa 6 miesięcy, a poza tym istnieje możliwość rozmowy z  lektorem online za pośrednictwem skype. Mnie taka forma nauki bardzo odpowiada, tym bardziej że zdecydowanie najlepiej uczy mi się w domowym zaciszu.


Tytuł: Odp: Nauka niemieckiego w małych grupach
Wiadomość wysłana przez: Samara Sierpień 26, 2016, 23:03:25
Najlepszą metodą zdecydowanie są dłuższe pobyty w kraju, którego język chcemy opanować. Bez tego ciężko jest się przełamać.


Tytuł: Odp: Nauka niemieckiego w małych grupach
Wiadomość wysłana przez: mewka256 Listopad 07, 2016, 07:36:19
dokładnie jak mozliwość to tak zrób


Tytuł: Odp: Nauka niemieckiego w małych grupach
Wiadomość wysłana przez: kinga675 Grudzień 05, 2016, 21:47:05
możliwosci jest tutaj mnóstwo