Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Dołącz do nas i zarejestruj się już teraz.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  

Zioła - herbcio.pl - zdrowie od matki natury
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: Inny Świat  (Przeczytany 6500 razy)
Madeleine777
Gość
« : Marzec 10, 2009, 17:06:47 »

 ..potrzebuję :
I oceny Gustawa o złagrowaniu
II analiza ostatniej sceny ..
III POdsumowanie, dlaczego nie powiedział "rozumiem"
Zapisane
Forum edukacyjne, pomoc w nauce, zadania, przyjaciele
« : Marzec 10, 2009, 17:06:47 »




 Zapisane
_kasia.
Gość
« Odpowiedz #1 : Marzec 11, 2009, 21:48:22 »

I.  "Inny świat" stanowi  próbę ukazania obozu pracy oraz ich niszczącego wpływu na psychikę ludzi a także ich kodeks moralny. Więźniowie, aby przeżyć, musieli bowiem zapominać o dotychczasowych wartościach wyznaczających granice ich działalności. Jeśli chcieli przetrwać, musieli przyjąć reguły rządzące w gułagach. Grudziński obserwował i opisywał proces dezintegracji człowieczeństwa poprzez uczestnictwo w stworzonym przez Sowietów systemie wymyślnych ograniczeń i represji. Rzeczywistość łagrowa była przede wszystkim katorżniczą, nieludzką pracą w ciężkich warunkach. Więźniowie stanowili bezwzględnie wykorzystywaną siłę roboczą. Życie ludzkie miało więc małą wartość, gdyż każdego osadzonego można było szybko zastąpić innym. Gwałty oraz mordowanie chorych czy też niezdatnych do ciężkiej pracy-dzięki temu oszczędzano przydzielaną więźniom żywność, były rzeczywistością codzienną. Więźniowie byli zmuszani składać zeznania, które obciążały innych współwięźniów. Zanikały więc uczucia przyjaźni i wspólnoty, likwidowano poczucie solidarności cierpiących.

http://inny-swiat.klp.pl/a-8265.html

II, III. Epilog: upadek Paryża.

 Autor, który dowiedział się o upadku Paryża w czerwcu 1940 r. w Witebsku, przypomina sobie teraz ten czas i dzieje poznanego wtedy Żyda z Grodna. W czerwcu 1945 r. znowu spotkał tego człowieka w Rzymie. Dawny współwięzień zwierzył mu się z tego, że będąc w obozie, obciążył fałszywym zeznaniem czterech niemieckich komunistów, by ratować siebie. Tamci zostali rozstrzelani. Od kogoś, kto poznał życie w łagrze, oczekiwał zrozumienia. Tymczasem, po trzech latach spędzonych na wolności, Grudziński nie zdobył się na to.
        Człowiek oczekuje jednego krótkiego słowa „rozumiem” z ust rozmówcy. Nie pada ono jednak. Narrator nie jest bowiem w stanie, będąc na wolności, usprawiedliwić takiego postępowania.
Zapisane
Madeleine777
Gość
« Odpowiedz #2 : Marzec 12, 2009, 13:51:40 »

Dziękuuję śłicznie za pomoc
Zapisane
Forum edukacyjne, pomoc w nauce, zadania, przyjaciele
   




 Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  


Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

Hayat Theme - Sefa