Witaj
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Dołącz do nas i zarejestruj się już teraz.
   Strona główna   Pomoc Szukaj Zaloguj się Rejestracja  
Strony: [1]
  Drukuj  
Autor Wątek: BHPEX instrukcje BHP  (Przeczytany 2282 razy)
snecz
Przedszkolak
*

Reputacja 0
Wiadomości: 2


Zobacz profil
« : Maj 06, 2016, 12:55:28 »

Instrukcje bhp zapewniają bezpieczeństwo w zakładzie pracy. Właściciel każdej firmy musi pamiętać o tym, aby wszystkie miejsca pracy były wyposażone w stosowne stanowiskowe instrukcje bhp. Stanowiskowa instrukcja BHP to konieczny i jasno sprecyzowany dokument będący ważnym elementem prawidłowego systemu pracy. Instrukcje takie należy zakupić przed rozpoczęciem działalności danej firmy.

Tylko instrukcje bhp napisane przez specjalistów i profesjonalistów, skonsultowane z ministerialnymi organami kontroli są w stanie zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo pracownikom, a pracodawcom pewność, że każda stanowiskowa instrukcja BHP w miejscu pracy jest zgodna z odpowiednie normami. Nasz sklep oferuje odpowiednie instrukcje dla danego stanowiska dzięki czemu można uniknąć kary za nieprzestrzeganie przepisów lub błędną interpretację a także zapewnić bezpieczeństwo pracownikom.

Zapoznanie pracowników  z odpowiedni sposób z regulacjami wewnątrzzakładowymi prowadzące do przestrzegania zawartych w nich wytycznych pozwala na zaoszczędzenie środków pieniężnych przez pracodawcę przeznaczonych na odszkodowania.

Przykładowe regulacje wewnątrzzakładowe w zależności od specyfiki zakładu pracy i pracodawcy:
•   Uchwały,
•   Zarządzenia,
•   Procedury,
•   Instrukcje,
•   Wytyczne


Zgodnie z przepisami pracodawca jest obowiązany udostępnić pracownikom, do stałego korzystania, aktualne instrukcje dotyczące:

•   stosowanych w zakładzie procesów technologicznych oraz wykonywania prac związanych z zagrożeniami wypadkowymi lub zagrożeniami zdrowia pracowników,
 
•   obsługi maszyn i innych urządzeń technicznych,
 
•   postępowania z materiałami szkodliwymi dla zdrowia i niebezpiecznymi,

•    udzielania pierwszej pomocy.


Aby móc powiedzieć, że instrukcja bhp jest aktualna i spełnia wymaganie przepisów. każda instrukcja powinna obejmować co najmniej 4 punkty do których zalicza się:
1) czynności, które należy wykonać przed rozpoczęciem danej pracy,
2) zasady i reguły bezpiecznego wykonywania pracy,
3) czynności do wykonania po jej zakończeniu,
4) zasady postępowania w sytuacjach awaryjnych stwarzających zagrożenia dla życia lub zdrowia pracowników.

W przypadku linii produkcyjnej (maszyn i urządzeń umieszczonych w pewnym ciągu gwarantującym wykonanie pewnych operacji produkcyjnych) nie ma przeciwwskazań, aby pracodawca udostępnił jedną instrukcję bhp dla grupy stanowisk (linii produkcyjnej) w jednym umownym miejscu tuż przy linii produkcyjnej. W takiej sytuacji, aby nie dublować wskazań w instrukcji, pracodawca nie musi udostępniać instrukcji bhp oddzielnie dla każdej maszyny wchodzącej w skład linii produkcyjnej.

Firma BHPEX oferuje tylko jasne, czytelne i zrozumiałe instrukcje BHP pisane przez specjalistów. Jesteśmy największym w Polsce sprzedawcą instrukcji.
Zapisane
Forum edukacyjne, pomoc w nauce, zadania, przyjaciele
« : Maj 06, 2016, 12:55:28 »
 Zapisane
Andrzej1
Profesor
********

Reputacja 2
Wiadomości: 1134


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Grudzień 22, 2018, 16:58:39 »

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której jakaś firma bagatelizuje kwestie bezpieczeństwa swoich pracowników. To bardzo poważna sprawa. Najlepiej zastanówcie się nad tym, by wziąć udział w kursach takich firm jak http://odz.com.pl/kursy-zawodowe/kurs-hakowego/ gdzie dokładnie dowiecie się, jak zabezpieczyć pracę Waszych pracowników.
Zapisane
gabrycha
Przedszkolak
*

Reputacja 0
Wiadomości: 20


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Marzec 08, 2019, 11:13:49 »

Każdy powinien zapewnić szkolenie bhp i ppoż swoim pracownikom. Jeżeli nie zapewnia powinien być zgłoszony do inspekcji pracy. To już chyba rzadkość w tych czasach.Zapisane
KonradSkal
Gimnazjalista
***

Reputacja 0
Wiadomości: 135


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Styczeń 27, 2020, 14:17:07 »

Witam szukam sklepu z produktami antyelktrostatycznymi. Musze odpowiednio zabezpieczyć nową halę. Kiedyś kupowałem takie rzeczy stacjonarnie, ale sklep mi zlikwidowali. Koniecznie potrzebny mi jest tester uziemieniaa.
Zapisane
Forum edukacyjne, pomoc w nauce, zadania, przyjaciele
   
 Zapisane
Strony: [1]
  Drukuj  
 
Skocz do:  


Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006-2007, Simple Machines LLC
Seo4Smf v0.2 © Webmaster's Talks

Hayat Theme - Sefa